KERI IEC – 2016: майбутнє української енеретики або “змія, що вхопила саму себе за хвіст”

Майбутнє української енергетики – це її приватизація та іноземні ринки. Такого висновку дійшли експерти під час  Третьої міжнародної енергетичної конференції KERI IEC-2016, яка відбулася 14 квітня 2016 року в Києві. Організатором заходу вже традиційно виступив Київський Інститут енергетичних досліджень (KERI)за підтримки фонду Конрада Аденауера, Міжнародного фонду «Відродження», Міністерства Закордонних справ Словацької Республіки та Посольства Угорщини в Україні. У її роботі взяли участь близько 150 українських та міжнародних експертів, а інформаційним партнером виступила компанія ЛИГА:Закон.Присвячена конференція була реформам в Українському енергетичному секторі.

Українська енергетика – як змія, що вхопила саму-себе за хвіст і не відпускає. Фахівці запевняють – вітчизняна енергетична галузь досі надзвичайно потужна. Вона цікавить європейський ринок бо є перспективною! Але весь рух вперед гальмується застарілою системою управління. Експерти кажуть – треба реформувати. І першим кроком має стати повна приватизація енергетичної галузі.

Експерти пророкують, що нове керівництво, щоб вийти на міжнародний ринок енергетики муситиме привести підприємства до європейських стандартів. А таке бажання, відповідно, залучить необхідні інвестиції в галузь.

Але чи перепаде щось від таких кардинальних змін звичайним громадянам? Може ціни на комунальні послуги подешевшають? Навіть Європейці кажуть – не варто на це сподіватись, принаймні у наступному десятилітті.

 За словами міжнародних експертів галузі, Україна повинна усвідомити та втілити нові моделі енергетичних ринків. Які повинні забезпечувати баланс  інтересів між державою, виробником і споживачами. Наголошувалося, що Україна має стати частиною ЄС в сфері енергетики і така можливість є цілком реальною.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>