Коаліція “Енергетичні реформи” розповіла у Відні про прогрес України щодо імплементації директив ЄС

2.4.2_holikova

Светлана Голикова

Лауреат Госпремии Украины, член совета Киевского института энергетических исследований, директор “ТрансЭнергоКонсалтинг”.

 

Під час зустрічі  з експертами та представниками НГО з України, об’єднаними в коаліцію “Енергетичні реформи”, та Секретаріатом Енергетичного співтовариства в Відні, були обговорені зміна енергетичної політики в Україні, а також те, як виконання енергетичних правил ЄС допомагає Україні вирішити проблему з безпекою постачань традиційних видів палива.
 
Експерт, член Стратегічної Ради КІНЕД, Світлана Голікова також брала участь у зустрічі з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства у Відні.
 
“Кабінет Міністрів повинен підготувати, а парламент ухвалити закон про Національну комісію з регулювання енергетики та комунального господарства України, щоб зміцнити й уніфікувати регулювання всіх природних монополій, і зробити з неї один сильний і компетентний незалежний наглядовий орган. Слід контролювати ціноутворення послуг, що надаються всіма природними монополіями (газ, електрика), забезпечуючи баланс інтересів між виробниками, споживачами та державою. Це має гарантувати надійну поставку високоякісних послуг споживачам за справедливими цінами. У той же час потрібно переконатися, що природні монополії можуть дати значний прибуток, щоб мати можливість розвиватися», сказав Світлана Голікова, директор TransEnergoConsulting.
 

* * *
Члени коаліції «Енергетичні реформи» мають великий досвід в галузі енергетики та екології і сприяють виконанню зобов’язань, відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. Починаючи з квітня 2014 року, команда з 18 експертів вже запропонувала низку ініціатив і досягла певних успіхів:

– Уряд України оновив план дій щодо реалізації правових норм Енергетичного співтовариства;

– Крім того, уряд схвалив створення багатосторонньої робочої групи для кращої взаємодії і співпраці між зацікавленими сторонами (відповідальних міністерств, бізнесу та громадянського суспільства);

– Проект закону про оцінку впливу на навколишнє середовище був зареєстрований у парламенті;

– Проект нового закону про ринок газу, розроблений Секретаріатом Енергетичного співтовариства, а також ряд ініціатив з підвищення енергоефективності готуються для реєстрації.