Дозвільна система у видобувній галузі в Україні має бути переосмислена – експерти

У приміщенні Американської торгової палати відбулася друга частина серії семінарів з регулювання видобутку нетрадиційного газу в Україні. Організаторами заходу виступили Посольство Великої Британії в Україні та аналітичний центр «Діксі Груп». Семінар відбувся в рамках кампанії «Велика Британія в Україні» та пройшов за підтримки компанії «Шелл» в Україні та Посольства Канади в Україні.
 
Президент, Голова Стратегічної Ради КІНЕД, експерт Олександр Нарбут брав активну участь у семінарі з регулювання видобутку нетрадиційного газу в Україні.
 
фото 1
фото 2
 
Цього разу предметом обговорення стали особливості дозвільної системи в Україні та шляхи її реформування. Учасники семінару визнали, що національна регуляторна система наразі є занадто обтяжливою та непрозорою. Вона гальмує розвиток бізнесу у сфері розвідки та видобутку газу. Процедура для отримання дозволів є складною і тривалою, існує неузгодженість між нормативно-правовими актами, що часто дозволяє трактувати окремі норми по-різному. Досвід інших країн доводить, що спрощення та посилення прозорості дозвільної процедури стимулює видобувні компанії посилено інвестувати у розвиток бізнесу та освоювати нові проекти. Тож в цьому контексті учасники семінару пропонували конкретні механізми та заходи, які уже довели свою ефективність та могли б бути адаптовані для застосування в українських реаліях.
 
Енн Меттсон-Госс, радник Посольства Канади в Україні, зазначила, що цей семінар є дуже своєчасним: «Він забезпечує чудову можливість для ключових зацікавлених представників уряду та промисловості зібратися разом, щоб поділитися своїм досвідом і передовою практикою з метою сприяння ефективному регулюванню видобутку нетрадиційного газу в Україні, який був визначений однією з перешкод для сталого розвитку сектору. Канада розраховує на співпрацю з урядом України, що сприятиме сталому розвитку газової галузі в Україні».
 
фото 3
 
«Подібні семінари, до яких залучені учасники ринку та лідери думок, завжди на часі, оскільки вони дозволяють виявити прогалини в системі та запропонувати реалістичні рішення. Такий обмін досвідом є особливо корисним з огляду на те, що в Україні саме формується бачення того, якою має стати дозвільна система, аби створити сприятливі умови для бізнесу. Ми також плануємо донести отримані результати до відповідальних органів влади і закликаємо враховувати їх у процесі удосконалення дозвільної системи», відзначив віце-президент з розвідки та видобутку «Шелл» по Україні Грехем Тайлі.
 
фото 4
 
«Новий уряд України прийде до влади в дуже непростий час. Коаліційна Угода містить низку положень, які, в разі їх реалізації, матимуть позитивний вплив на інвестиційний клімат в Україні. Ми особливо вітаємо нові заходи по боротьбі з корупцією та пропозиції щодо судової та енергетичних реформ. Великобританія готова тісно співпрацювати з українськими партнерами, які допомагають забезпечити їх ефективну реалізацію», підкреслив Саймон Сміт, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні.